• Паметна брава со челичен прстен
  Паметна брава со челичен прстен
 • Електричен скутер
  Електричен скутер
 • АПП/Аплет
  АПП/Аплет
 • Паметна позадина за управување
  Паметна позадина за управување
 • Идентификувајте вистинити и лажни Напредна технологија за да спречите лажно враќање
  Идентификувајте вистинити и лажни Напредна технологија за да спречите лажно враќање
 • Силна компатибилност, користете Bluetooth конекција
  Силна компатибилност, користете Bluetooth конекција
 • Лесно управување, испраќање информации за возилото во реално време, удобна анализа на позадината и статистика
  Лесно управување, испраќање информации за возилото во реално време, удобна анализа на позадината и статистика
 • Заштедете ги трошоците за работа, безбедноста, ниската стапка на неуспех, издржливоста
  Заштедете ги трошоците за работа, безбедноста, ниската стапка на неуспех, издржливоста
Параметар на производот
Боја на телото на бравата:сребрена, сива
Материјал на производот:тело на бравата: 6061 алуминиумска легура, сноп за заклучување: 304 жица од не'рѓосувачки челик
Големина на производот:тело на бравата: L68*W33*H25mm, дијаметар на јаже: 11mm, должина на жица: 1m
Тежина:Нето тежина околу 350 g
Површина:Тело на бравата: површинско пескарење + анодна оксидација (48 часа тест со прскање со сол), греда за заклучување, глава 303 од нерѓосувачки челик природна боја
Поддржано:Андроид  верзија 4.3 или понова, iPhone IOS9.0 верзија или понова
Bluetooth параметри:Bluetooth чип: Nodic 51802/Верзија: 4.2/Работна фреквенција: 2.4G/Чувствителност на примање: -91dbm/Моќност на пренос: 0dbm
Материјал на производот:тело на бравата: 6061 алуминиумска легура, сноп за заклучување: 304 жица од не'рѓосувачки челик
Метод на шифрирање:AES шифрирање 128-битна
Батерија:номинален напон 3,7V, капацитет 150 mA, литиумска батерија на полнење
Време на мирување:180 дена (во просек 10 отклучувања дневно), повеќе од 1000 последователни отклучувања.
Работна температура:ниска температура -20℃, висока температура 70℃
Работна влажност:5% ~ 95% (без кондензација)
Водоотпорно ниво:IP65 (отпорен на прашина, силен прскање со вода)
Јачина на бравата: вертикална напнатост ≥150KG
 • Оперативна статистика
  Оперативна статистика
 • Следење на работењето и одржувањето
  Следење на работењето и одржувањето
 • Мониторинг на возилото
  Мониторинг на возилото
 • Запис за размена на батерии
  Запис за размена на батерии
 • Далечински управувач за возилото
  Далечински управувач за возилото
 • Запис за испраќање
  Запис за испраќање
 • Управување со страницата
  Управување со страницата
 • Ненормално предупредување
  Ненормално предупредување
 • Управување со магацин
  Управување со магацин
 • Управување со средства
  Управување со средства
 • Управување со перформансите
  Управување со перформансите
 • Финансиски менаџмент
  Финансиски менаџмент
 • Интелигентно следење на возилата
  Интелигентно следење на возилата
  Погледнете ги сите детали за нарачката, статистиката за статусот на нарачката, филтрирањето на нарачката
 • Поставете ја нарачката за паркирање
  Поставете ја нарачката за паркирање
  Поставете го паркинг просторот во позадина за да ја реализирате наредбата за позајмување и враќање на автомобилот, а автомобилот не може да се менува надвор од областа
 • Аларм против кражба
  Аларм против кражба
  Автоматски разликува ненормална употреба, ќе изврши рано предупредување, ќе го заклучи возилото, ќе поднесе информации за позиционирање на возилото и други операции
 • Интелигентни големи податоци
  Интелигентни големи податоци
  Погледнете го задниот дел од големите податоци, резултатите од операцијата се јасни на прв поглед, јасни и лесни за проверка
 • Нов модел на работа
  Нов модел на работа
  Индустријата го презема водството во лансирањето на книгата и иновацијата на моделот за лизинг

Сервисен случај

Испратете го вашето барање

Изберете друг јазик
English
العربية
Deutsch
Español
français
italiano
日本語
한국어
Português
русский
简体中文
繁體中文
Afrikaans
አማርኛ
Azərbaycan
Беларуская
български
বাংলা
Bosanski
Català
Sugbuanon
Corsu
čeština
Cymraeg
dansk
Ελληνικά
Esperanto
Eesti
Euskara
فارسی
Suomi
Frysk
Gaeilgenah
Gàidhlig
Galego
ગુજરાતી
Hausa
Ōlelo Hawaiʻi
हिन्दी
Hmong
Hrvatski
Kreyòl ayisyen
Magyar
հայերեն
bahasa Indonesia
Igbo
Íslenska
עִברִית
Basa Jawa
ქართველი
Қазақ Тілі
ខ្មែរ
ಕನ್ನಡ
Kurdî (Kurmancî)
Кыргызча
Latin
Lëtzebuergesch
ລາວ
lietuvių
latviešu valoda‎
Malagasy
Maori
Македонски
മലയാളം
Монгол
मराठी
Bahasa Melayu
Maltese
ဗမာ
नेपाली
Nederlands
norsk
Chicheŵa
ਪੰਜਾਬੀ
Polski
پښتو
Română
سنڌي
සිංහල
Slovenčina
Slovenščina
Faasamoa
Shona
Af Soomaali
Shqip
Српски
Sesotho
Sundanese
svenska
Kiswahili
தமிழ்
తెలుగు
Точики
ภาษาไทย
Pilipino
Türkçe
Українська
اردو
O'zbek
Tiếng Việt
Xhosa
יידיש
èdè Yorùbá
Zulu
Тековен јазик:Македонски